Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?

Samochody, przepisy, naprawy. Wszystko o motoryzacji.
Awatar użytkownika
Fifi
Posty: 18
Rejestracja: 07 mar 2019, 8:53

Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?

Post autor: Fifi »

Szukasz renomowanej Auto Szkoły w Łodzi? Jeśli tak to koniecznie sprawdź http://palgan.pl/. W ofercie tej szkoły jazdy znajdziesz kursy na kategorię B, A, A2 i A1. Naprawdę warto skorzystać z jej oferty.
Awatar użytkownika
pralinka
Posty: 21
Rejestracja: 02 lip 2019, 12:53

Re: Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?

Post autor: pralinka »

Nie, ja szukam kogoś w stolicy, najlepiej w okolicach Mokotowa
Awatar użytkownika
porzeczkowa
Posty: 52
Rejestracja: 27 cze 2019, 17:29

Re: Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?

Post autor: porzeczkowa »

Jak pasuje Ci Mokotów to możesz się zapisać tu gdzie ja kończyłam kurs czyli do Motostart, miałam bardzo fajnego instruktora, wiele rzeczy takich praktycznych mnie nauczył, np odpalania auta na mrozie, jak jeździć po lodzie, przydało się to bo w zimę zdawałam
Awatar użytkownika
gosiak
Posty: 43
Rejestracja: 30 sie 2019, 11:04

Re: Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?

Post autor: gosiak »

Ja akurat zdałam prawo jazdy za drugim razem, więc też nie jest to zły wynik. Z tym, że sporo czasu już upłynęło. Ostatnio na https://mubi.pl/poradniki/wymiana-prawa ... -pamietaj/ poczytałam sobie o wymianie prawa jazdy. Dużo przydatnych informacji, które każdemu kierowcy mogą się przydać.
Awatar użytkownika
loretta
Posty: 20
Rejestracja: 29 paź 2019, 20:13

Re: Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?

Post autor: loretta »

Jak to jak zdać? Trzeba dobrze jeździć ;)
Awatar użytkownika
Kola
Posty: 98
Rejestracja: 21 wrz 2019, 13:21

Re: Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?

Post autor: Kola »

Najważniejsza jest chęć, motywacja i do tego odpowiednie wsparcie ze strony instruktorów. Ja w Poznaniu zdecydowałam się na wybór OSK Pegaz i jeśli będziecie chcieli sprawdzić sobie ich ofertę, listę instruktorów, czy m.in najbliższy kurs to odwiedźcie https://prawojazdy-poznan.com.pl/ Mi sam kurs przebiegł bardzo sprawnie, do tego w miłej atmosferze i zgodnie z planem, tak że egzaminy zdane przy pierwszym podejściu. Warto wybierać na spokojnie odpowiedni ośrodek, a nie ten "pierwszy z brzegu"
Awatar użytkownika
night
Posty: 59
Rejestracja: 27 cze 2019, 11:48

Re: Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?

Post autor: night »

A to, przepraszam, jest na to jakiś sposób? Bo ja zawsze byłem zdania, że to jednak nie jest takie proste i jeśli człowiek nie umie jeździć, to tego prawka po prostu mieć nie będzie. Dlatego ja jeśli już, to małym motorkiem bym pojeździł, w razie czego wszędzie się zmieści. Na taki kurs się zapiszę, ale tutaj https://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/rejestracja/ najpierw badania zrobię.
Awatar użytkownika
bluetwilightstorm
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2020, 15:55

Re: Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?

Post autor: bluetwilightstorm »

Najlepiej iść do takiej szkoły, która naprawdę cechuje się dobrą renomą :) Ja poszłam na kurs kat a Kraków i zdałam za pierwszym razem, bo prawda jest taka, że jak się ma dobrych nauczycieli to szybko sie zda :)
Piotraś1977

Re: Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?

Post autor: Piotraś1977 »

Hej. Zdanie za pierwszym razem to wcale nie jest nic trudnego. Wystarczy wyjeździć odpowiednią liczbę godzin. Każdy z nas ma różne możliwości jeśli chodzi o przyswajanie nowych umiejętności i tak też jest podczas nauki jazdy. Jednym wystarczy 30 godzin jazd a inny potrzebuję 50 lub 60 godzin jazd. Kurs prawa jazdy zawiera co najmniej 30 godzin. Tak więc łatwo policzyć że niektórzy muszą wyjeździć co najmniej 2 kursy żeby móc zdać za pierwszym razem. Oczywiście dużo zależy od instruktora. W większości wypadków niezdanych egzaminów wynika z braku reakcji instruktora który pozwolił osobie po 30 godzinach jazd na kursie podejść do egzaminu państwowego. Dzieje się tak w związku z posądzaniem instruktorów o naciąganie kursantów na godziny a to właśnie w interesie kursantów jest żeby wyjeździli więcej godzin które pozwolą zdać za pierwszym razem. W przeciwnym wypadku kursant musi podejść z kilka razy co w przeliczeniu na wydaną kwotę egzaminów poprawkowych i pojedynczych jazd przed egzaminem daję często sporą sumkę którą można było wydać na kursie by później zdać za pierwszym razem. Ale jak to było w tym przysłowiu ten co oszczędza płaci dwa razy?
Jak się nie zdało za pierwszym a tym bardziej drugim razem należy po prostu w wyszukiwarkę wpisać Nauka Jazdy Poznań i poszukać nowego instruktora.
Awatar użytkownika
Dennis
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2020, 12:39

Re: Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?

Post autor: Dennis »

Odpowiednie przygotowanie się jest kluczowe. Osobiście mogę polecić szkołę jazdy https://www.zdajprawko.pl/ z Poznania, w której można liczyć na pomoc profesjonalnych instruktorów. Z nimi o wiele łatwiej nauczyć się podstaw i przydatnych umiejętności, które później można wykorzystać na egzaminie.
Pietraśkiewicz

Re: Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?

Post autor: Pietraśkiewicz »

Jestem przykładem, że można zdać za pierwszym razem. Moim zdaniem bardzo duże znaczenie ma to, jaką szkołę wybierzemy. Ja zdecydowałem się na kurs w szkole Autodrive w Poznaniu https://autodrive.com.pl/home/ i mimo że musiałem sporo dojeżdżać na jazdy i zajęcia, to nie żałuję. Zresztą szkołę wybrałem z polecenia kilku znajomych. Mój instruktor to był super człowiek, można było z nim pożartować, ale oczywiście nauka prawidłowej jazdy i manewrów to był priorytet. Zresztą zobaczcie jak ta szkoła wypada w rankingu zdawalności i nie będziecie mieli wątpliwości, że warto zapisać się na kurs właśnie do nich.
Rekis

Re: Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem?

Post autor: Rekis »

Za pierwszy razem zdać to obecnie jednak mało możliwe :) W każdym razie ja nie znam nikogo, kto by zdał egzamin za pierwszym podejściem, ja zdałem za drugim i to był mega sukces, wszyscy się dziwili i gratulowali. A to zasługa super instruktora z Ośrodka Szkolenia Kierowców Manewr z Wrocławia, tam się uczyłem i tam mają wysoki poziom, potrafią nauczyć a nawet zarazić człowieka miłością do czterech kółek. Ja oceniam ich jak najlepiej i mogę wam ich doradzić.
ODPOWIEDZ