Jak przygotować się do bycia rodzicem?

Wszystko o dzieciach, wychowaniu, szkole, zabawkach. Jaki prezent kupić dla malucha? Jak przetrwać bunt dwulatka? W jaki sposób postępować z nastolatkiem?
Awatar użytkownika
dajmira
Posty: 8
Rejestracja: 07 lis 2019, 4:15

Jak przygotować się do bycia rodzicem?

Post autor: dajmira »

Poszukuję profesjonalnej szkoły rodzenia w Łodzi – zależy mi na profesjonalnych poradach na temat pielęgnacji noworodka, laktacji i tego jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia. Znacie może jakieś miejsca?
Awatar użytkownika
Roberta1983
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2019, 16:55

Re: Jak przygotować się do bycia rodzicem?

Post autor: Roberta1983 »

Przed porodem chodziłam na kurs rodzenia do centrum mam. Bardzo dobrze wspominam kadrę i położne, które miały bardzo profesjonalne podejście i przekazały mi bardzo konkretną wiedzę.
Awatar użytkownika
Iryda62
Posty: 4
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:31

Re: Jak przygotować się do bycia rodzicem?

Post autor: Iryda62 »

Centrum wsparcia mam to najlepsza szkoła rodzenia. Cieszę się, że doszkoliłam się w tej szkole i dowiedziałam się jak opiekować się najlepiej opiekować się noworodkiem. 
Awatar użytkownika
kalinka
Posty: 333
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:59

Re: Jak przygotować się do bycia rodzicem?

Post autor: kalinka »

Każda kobieta moim zdaniem powinna się dobrze przygotować do samej ciąży. Wiele porad i wskazówek można znaleźć na przykład na stronie internetowej https://www.mustela.pl/mustela-blog/18- ... darz-ciazy. Znajdziecie tam kalendarz ciąży, w którym została ona opisana tydzień po tygodniu :)
Wieśka

Re: Jak przygotować się do bycia rodzicem?

Post autor: Wieśka »

Z pewnością już przed narodzeniem dziecka warto poczytać sobie jak powinna wyglądać pielęgnacja pępka noworodka. Jest to niezwykle ważne, żeby pępek zagoił się szybko i bez powstania infekcji. Wystarczy do tego odpowiedni patyczek higieniczny oraz preparat dezynfekcyjny, które skutecznie oczyszczą pępuszek.
Awatar użytkownika
aduska
Posty: 80
Rejestracja: 18 cze 2019, 23:12

Re: Jak przygotować się do bycia rodzicem?

Post autor: aduska »

Macierzynstwo jest tak zaskakujace i nieprzewidywalne, ze nie wiem czy da sie do niego tak naprawde w 100% przygotowac :P ja jak bylam w ciazy to sporo czytalam, szukalam informacji. wspolnie z mezem tez podjelismy decyzje, ze chcemy bankowac krew pepowinowa dla naszego dziecka, zawsze to jakies zabezpieczie w razie choroby, w Diagnostyka Bank komorek macierzystych mozna wybrac odpowiedni dla siebie wariant
andżela

Re: Jak przygotować się do bycia rodzicem?

Post autor: andżela »

U mnie największą dolegliwością w ciąży i po porodzie była suchość pochwy. Dlatego cieszę się bardzo, że ginekolog polecił mi preparat Vagisan, którym warto się zainteresować bliżej. Nie zawiera hormonów więc można go stosować też w ciąży. Warto sobie także o tym poczytać, wiele kobiet ma ten problem.
łośka

Re: Jak przygotować się do bycia rodzicem?

Post autor: łośka »

andżela pisze: ↑14 maja 2021, 9:01 U mnie największą dolegliwością w ciąży i po porodzie była suchość pochwy. Dlatego cieszę się bardzo, że ginekolog polecił mi preparat Vagisan, którym warto się zainteresować bliżej. Nie zawiera hormonów więc można go stosować też w ciąży. Warto sobie także o tym poczytać, wiele kobiet ma ten problem.
A czy ten Vagisan jest bez recepty? To globulki czy krem/żel?
viejśka

Re: Jak przygotować się do bycia rodzicem?

Post autor: viejśka »

łośka pisze: ↑19 maja 2021, 21:20
andżela pisze: ↑14 maja 2021, 9:01 U mnie największą dolegliwością w ciąży i po porodzie była suchość pochwy. Dlatego cieszę się bardzo, że ginekolog polecił mi preparat Vagisan, którym warto się zainteresować bliżej. Nie zawiera hormonów więc można go stosować też w ciąży. Warto sobie także o tym poczytać, wiele kobiet ma ten problem.
A czy ten Vagisan jest bez recepty? To globulki czy krem/żel?
Tak jest bez recepty, występuję w formie kremu i globulek więc co kto woli, ja osobiście kupuję globulki.
żyleta

Re: Jak przygotować się do bycia rodzicem?

Post autor: żyleta »

Ja myślę, że nie trzeba przygotowywać się do roli rodzica. To samo przychodzi w momencie pojawienia się naszego szczęścia na świecie :) ze mną tak było, tylko jedyny problem jaki miałam po porodzie, to straszna suchość pochwy :oops: walczyłam z tym, ale zwalczyłam ją dopiero po zastosowaniu globulek cicatridina, które zadziałały bardzo regenerująco na moją pochwę :)
EMILLKL

Re: Jak przygotować się do bycia rodzicem?

Post autor: EMILLKL »

Są poradniki, które ci pomogą, szkoły rodzenia, ale ja najwięcej dowiedziałam się od swojego ginekologa. Podczas regularnych wizyt u mojego lekarza Antoniego Kubiaka, który przyjmuje w Koninie na ulicy Szarych Szeregów, który jest ginekologiem-położnikiem, pytałam się do o wiele różnych rzeczy, na które dostałam konkretne odpowiedzi. Do tego ten gin wykonuje szereg różnych badań, wszystko to profesjonalnie i kompleksowo. Miał u niego określoną masę dziecka, jego ogólny stan, byłam na badaniach prenatalnych, badaniu wad rozwojowych, itp. Ich wykonanie było dla mnie bardzo ważne i cieszę się, że wszystkie mogłam zrobić u swojego lekarza prowadzącego.
Awatar użytkownika
oksana81
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2022, 9:18

Re: Jak przygotować się do bycia rodzicem?

Post autor: oksana81 »

Powiem z doświadczenia, że jest tak, że nawet jeśli wydaje Ci się, że jesteś przygotowany, to sama wiadomość, że to już, jest zawsze zaskoczeniem i powoduje lekki stres, ekscytację. A jeśli chodzi o przygotowanie organizmu z punkty widzenia medycyny, to polecam Wam klinikę https://royal-clinic.pl oni się w tym specjalizują, zrobisz odpowiednie badania, itp.
IrinaKost

Re: Jak przygotować się do bycia rodzicem?

Post autor: IrinaKost »

Przygotuj się do rodzicielstwa ze wsparciem ginekologicznym. Polecam klinikę https://gynecologist.pl/ ę do wysoki profesjonalizm i indywidualne podejście.
Łukasz

Re: Jak przygotować się do bycia rodzicem?

Post autor: Łukasz »

Wszystkie potrzebne mi produkty medyczne dla dzieci zamawiam w sprawdzonym sklepie internetowym - https://helpmedi.com.pl/produkt/aspirat ... -helpmedi/ , ponieważ oferuja bardzo wysoką jakość w rozsądnej cenie. Co Wy sądzicie o ofercie tego sklepu internetowego?
ODPOWIEDZ