Wyjazdy

Majówka z małymi dziećmi – gdzie warto ją spędzić?

• Zakładki: 215

Dorosłym względnie łatwo zaplanować wypad na kilka wolnych dni. Z dziećmi sprawa się nieco komplikuje, bo podróż nie powinna być dla nich zbyt uciążliwa, a na miejscu trzeba zadbać o ciekawe atrakcje. Dokąd można pojechać na długi majowy weekend?

Dokąd pojechać na długi weekend majowy – Legoland

Choć Legoland powstał z myślą o dzieciach, to dobrze w nim będą się bawić także ich rodzice. Legoland znajduje się w Danii i można tam dolecieć samolotem, co trwa niecałe dwie godziny. Wyjazd do Legolandu można zorganizować samodzielnie albo skorzystać z usług biura podroży – cena jest dość podobna, ale przy zorganizowanej wycieczce nie trzeba się przejmować rezerwacją noclegów, biletami i wyżywieniem już na miejscu, bo tym zajmuje się operator. W Legolandzie atrakcji jest tyle, że spokojnie wystarczy ich na te kilka dni, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wyjazd do parku rozrywki połączyć ze zwiedzaniem Kopenhagi.

Dokąd pojechać na długi weekend majowy – Niemiecka Saksonia

Jest to land sąsiadujący z Polską, więc nawet podróż własnym samochodem nie będzie przesadnie długa. Co ów region ma turystom do zaoferowania? Całkiem sporo, i to właśnie dzieciom wyprawa do Saksonii bardzo przypadnie do gustu. Na https://okiemturysty.pl polecana jest między innymi wizyta w Tajemniczej Krainie Turisede. To park rozrywki schowany w lesie, z mnóstwem tajemniczych przejść, ukrytymi skarbami i ścieżkami wymagającymi wykazania się zręcznością, a noc spędza się w niezwykłym domku na drzewie.

W niedalekim Bautzen znajduje się Park Dinozaurów, a w Lipsku mieści się park rozrywki Belantis, z efektownymi kolejkami górskimi i wymyślnymi karuzelami. W Saksonii jest także kilka ciekawych muzeów z ekspozycjami specjalnie dla dzieci oraz atrakcyjne ogrody zoologiczne.

Dokąd pojechać na długi weekend majowy – Trójmiasto

Pływać jeszcze się nie da, ale spacery po gdyńskiej plaży albo sopockim molo również podczas majowego weekendu są ogromną przyjemnością, nie mówiąc już o tym, ile korzyści dla zdrowia dadzą takie przechadzki nad morzem. Trójmiasto oferuje jednak znacznie więcej niż tylko dostęp do morza. W Gdyni warto odwiedzić z dziećmi Centrum Nauki Eksperyment oraz Akwarium, w Gdańsku na małych turystów czeka Ośrodek Kultury Morskiej, Centrum Hewelianum, Koło Widokowe, Zoo.

Dokąd pojechać na długi weekend majowy – Warmia i Mazury

Ciekawą propozycją na rodzinny wypad są kameralne pensjonaty na Mazurach i Warmii. Wolny czas można tutaj spędzić bardzo aktywnie, odwiedzając chociażby Aquapark w Mikołajkach albo park linowy w Giżycku. Dużą atrakcją jest także Mazurolandia, park rozrywki poświęcony głównie historii regionu, ale nie tylko. Warto też odwiedzić Park Etnograficzny w Olsztynku.

comments icon0 komentarzy
bookmark icon